Яку дієту, що рятує від переломів кісток, запропонували вчені

Яку дієту, що рятує від переломів кісток, запропонували вчені

Завдяки останнім дослідженням, іспанські вчені з 'ясували, що за допомогою спеціальної дієти можна забезпечити додатковий захист кісткової тканини людини. Це значно знижує ризик перелому кісток.


організмілюдиниСпівробітники жиронської лікарні Josep Trueta з 'ясували, що дотримання збагаченої оливковою олією середземноморської дієти допомагає зміцнити кістки. Якщо її дотримуватися протягом двох років, в підвищується концентрація сироваткового остеокальцину, який відповідає за міцність кісток.


В експерименті даного дослідження взяли участь 130 осіб, вік яких варіювався від 50 до 80 років. Учасники страждали або гіпертонією, або діабетом другого типу, або іншими хронічними захворюваннями. Їх розділили на три групи. Перша дотримувалася середземноморської дієти з великим споживанням горіхів, друга - з оливковою олією, а третя група вживала знежирену їжу.

Перед початком проекту у всіх добровольців взяли кров на аналіз, а потім після двох років зробили повторний на біохімічні показники глюкози, холестерину загального, холестерину ЛПВП, тригліцериду та ін. Результати показали, що у другої групи концентрація остеокальцину та інших маркерів, які беруть участь у формуванні кісткової тканини, на порядок вище, ніж у інших учасників. З цього і був зроблений висновок про користь середземноморської дієти з вживанням оливкової олії. Крім того, варто відзначити, що циркулюючий гормон остеокальцин допомагає зберегти секрецію інсуліну у пацієнтів. Дана дієта позитивно впливає на психічний стан людей, допомагає дещо полегшити симптоми панкреатиту, попереджає остеопороз, серцеві захворювання, ожиріння, ракові пухлини. Під час цієї дієти робиться акцент на бобові, свіжі овочі та фрукти, рибу, зернові та макаронні вироби, і звичайно, оливкова олія. М 'ясо бажано їсти не частіше 4 разів на місяць. Після прийому їжі потрібно випивати трохи вина. Крім цього необхідно вести активний спосіб життя.