Як розрахувати силу удару

Як розрахувати силу удару

Багатьох спортсменів-початківців цікавить питання: як визначити силу удару боксера, наприклад, по груші? Сила удару, як і будь-яка інша сила підкоряється фізичним законам і залежить від декількох величин.

Інструкція

1. Щоб визначити силу удару кулаком або іншим будь-яким предметом, потрібно знати наступні значення: масу предмета, що вдаряє, час контакту, швидкість руху предмета, що вдаряє. Чим більше та швидкість, з якою кулак або інший предмет рухався до зіткнення, чим більше його маса і чим коротший час контакту його з тією перешкодою, на який він наштовхнувся і, тим більше буде те середнє значення сили, з якою предмет завдасть удару.


2. За другим законом Ньютона, формула визначення сили удару буде виглядати наступним чином: F = m (v1 - v2 )/( t1 - t2), де m - це маса предмета, v1 і v2 - це швидкість в момент початку удару і після нього, а t1 і t2 - це час, який було витрачено на контакт. З формули видно, що чим більше часу займає удар, тим він слабший. Саме тому боксери на тренуваннях і змаганнях одягають м 'які рукавички. Вони продовжують час контакту з противником і тим самим пом 'якшують удар. Так само видно, що на силу удару сильно впливає швидкість. Чим кулак, тим сильнішим буде удар. Тому на тренуваннях спортсмени не тільки нарощують м 'язову масу, а й вчаться швидко рухатися.швидшелетить

3. Якщо мова йде про вертикальний удар, тобто про силу удару при падінні предмета з будь-якої висоти (згадаймо Ньютона і яблуко), то для визначення сили потрібно знати висоту, яку пролетіло тіло, прискорення вільного падіння (воно дорівнює приблизно 10 м/с2) і його масу. Тобто яблуко масою приблизно 200 грамів, що пролетіло три метри і набрало швидкість близько 8м/с, зіткнеться з землею протягом 4 мілісекунд. При цьому сила удару складе приблизно 500 Н. Це досить велика величина, але враховуючи, що контакт був дуже коротким, шкоди така сила завдати не може.

4. Оскільки для будь-якого удару вірно - чим більше час, тим менше сила удару - при поїздках в автомобілі користуйтеся ременями і подушками безпеки. Вони затягують час удару, а значить, пом 'якшують його силу. Саме тому в разі аварії вони можуть врятувати вам життя.