Як визначити вартість частки в ТОВ

Як визначити вартість частки в ТОВ

Право виходу учасника з Товариства з обмеженою відповідальністю має бути прописано в статуті компанії. Якщо один із засновників вирішив скористатися цим правом, йому необхідно написати заяву про бажання вийти з числа учасників організації. Підприємству слід виплатити вибулому засновнику вартість його частки.

Вам знадобиться

  • - статут ТОВ;
  • - бухгалтерський баланс за попередній період;
  • - документи вибуваючого засновника;
  • - заява про вихід з Товариства.

Інструкція

1. Учаснику, який вирішив вийти з товариства з обмеженою відповідальністю, слід написати заяву в довільній формі, адресовану засновникам компанії. З моменту отримання ними цього документа вибулий учасник позбавляється всіх прав і обов 'язків.


2. Учасники товариства з обмеженою відповідальністю повинні виплатити йому дійсну вартість його частки. Якщо ж до статутного капіталу організації входить майно, то підприємство цілком правомірно може видати вибулому засновнику майно в натуральній формі за вартістю, ідентичною вартості вкладеного майна вибулим засновником.

3. Розрахунок частки учасника, який вибув, ведеться на підставі бухгалтерської звітності. Бухгалтеру компанії слід скласти баланс за звітний період, який є попереднім датою звернення засновника з бажанням вийти з Товариства.

4. На підставі даних бухгалтерської звітності необхідно розрахувати вартість чистих активів підприємства, в тому числі нерухомого майна, що перебуває на балансі організації.

5. Запросіть з боку оцінювача, який зможе визначити ринкову вартість майна, що перебуває на балансі компанії. За бухгалтерськими даними за звітний період визначається факт наявності майна в організації, а дійсну вартість визначає незалежний експерт - оцінювач. Отриманий результат даним фахівцем слід виплатити учаснику пропорційно його частці.

6. З вибуваючим учасником при визначенні дійсної вартості нерухомого майна інші засновники повинні узгодити її, тобто врахувати думку даного учасника.

7. Якщо до статутного капіталу вносилися готівкові кошти, то спорів щодо вартості частки не виникає. Вибуваючому засновнику виплачуються гроші пропорційно його частці. Якщо засновників Товариства четверо, то вартість становитиме? від внесених ним коштів.