Як повернути відправлені гроші

Як повернути відправлені гроші

При використанні безготівкової системи розрахунків можуть виникнути такі ситуації, коли грошові кошти відправлені не тому одержувачу. Якщо це сталося з вами, не варто засмучуватися, адже ви зможете повернути перераховану суму.

Інструкція

1. Припустимо, ви переказували кошти за допомогою банкомату. Після введення всіх даних раптом виявляєте помилку в розрахунковому рахунку одержувача. У цьому випадку негайно зателефонуйте в call-центр, номер його телефону ви зможете подивитися на банкоматі. Поясніть всю ситуацію і попросіть не проводити платіж.


2. Після цього вирушайте в обслуговуючий банк. Тут ви повинні написати заяву на ім 'я начальника відділу. У документі вкажіть дату і суму платежу, а також адресу банкомату. До заяви додайте копію квитанції. Якщо платіж не встиг піти, вам повернуть грошові кошти протягом 30 днів.

3. Ну а що робити, якщо платіж проведено, і одержувач не хоче повертати їх назад? У цьому випадку вам варто звернутися до суду. Напишіть позов і докладіть до нього квитанцію. Якщо рішення буде на вашу користь, одержувач просто зобов 'язаний буде повернути кошти назад.

4. Якщо ви є юридичною особою, повернути перераховану суму можна різними способами. Припустимо, ви передали операціоністу платіжне доручення. Після цього вам дзвонить контрагент і каже, що його банківські реквізити змінилися. У цьому випадку ви повинні подзвонити в свій банк. Якщо платіжне доручення не проведено, можливо, операціоніст просто його не оформить.

5. Ну а якщо платіж проведено на неіснуючі реквізити, будьте впевнені, що гроші повернуться протягом 10 днів. Якщо ви хочете прискорити процес, напишіть заяву на ім 'я начальника відділу обслуговування юридичних осіб.

6. Може виникнути й інша ситуація. Припустимо, ви перевели певну суму не тому постачальнику. У цьому випадку ви можете зв 'язатися з керівником тієї компанії і попросити повернути помилковий переказ, при цьому в платіжному дорученні його бухгалтер повинен зазначити в підставі те, що переказувана сума є поверненням коштів.