Як говорити спасибі в танго і в бізнесі

Як говорити спасибі в танго і в бізнесі

Танцюючи аргентинське танго, як і укладаючи контракти або домовляючись з клієнтами і партнерами по бізнесу, потрібно вміти проявляти подяку. Зайві слова і тим більше вишукування буде абсолютно недоречно як у першому, так і в другому випадку. Навчаючись танцювального етикету, ви зможете знайти і вдалі моделі поведінки для повсякденного і ділового життя.


Найчастіше танець виявляється не таким приємним, як хотілося б. Найчастіше мова йде про випадки, коли люди тільки починають навчатися аргентинського танго. Дуже важливо бути уважним до новачків і самому прагнути до відточування своїх навичок. Хороший танцюрист, як і хороший бізнесмен, повинен розуміти, як багато значить впевненість у собі. Іноді людину варто подякувати вже за те, що вона старалася, і наступного разу вона докладе ще більше зусиль. Саме тому не варто відмовлятися від танцю з людиною, навіть якщо у неї далеко не все виходить, або проганяти підлеглого або ділового партнера, якщо вам щось не подобається. Пам 'ятайте, що в обох випадках можна серйозно образити співрозмовника.


Відмінне "спасибі" за старання і в аргентинському танго, і в бізнесі - це прагнення приховати промахи партнера. Під час тренінгів ви навчитеся не тільки красиво танцювати, але і терпляче ставитися до чужих помилок.

Для танцюристів одне з найстрашніших покарань - раптове переривання танцю і відхід партнера посеред мелодії. Це демонструє не тільки парі, але і всім оточуючим, що той, від кого йдуть, абсолютно не вміє танцювати аргентинське танго і тільки доставляє проблеми. Так і в бізнесі: перериваючи презентацію співробітника, відмовляючись вислухати підлеглого, колегу або ділового партнера, ви тим самим не тільки не говорите спасибі, але й ображаєте. Завдяки навчанню аргентинського танго ви навчитеся бути поблажливішими, допомагати людині виправити її помилки, а значить, підвищувати її впевненість у собі, знаходячи при цьому чудового партнера.

В аргентинському танго можна подякувати посмішкою або поглядом, підбадьорливим дотиком. Можна сказати ввічливе: "Дякую". Однак найчастіше ще більш доречним варіантом стає комплімент. Ви можете сказати партнеру: "Це було дуже красиво", "Приємно танцювати з вами", "Чудовий танець", "Ви принади". Правильно обрані компліменти стануть відмінною подякою і в бізнесі: "Ви чудово впоралися із завданням", "Ваша ідея дуже цікава", "Приємно було обговорити це з вами", "Мені подобається ваш підхід до справи". Вчіться виділяти сильні сторони людини і звертати на них її увагу, щоб спілкування було більш легким і взаємно вигідним. Безсумнівно, цей досвід стане в нагоді і в реальному житті.

Танцюристу буває корисно згадати його перші кроки в аргентинському танго, щоб зрозуміти, що незручність і помилки цілком простимі і виправні, якщо поставитися до них правильно. І добре вибране, коротко сформульоване "спасибі" стане воістину безцінним компліментом для новачка.