Що потрібно для студії звукозапису

Що потрібно для студії звукозапису

Ви вирішили відкрити власну звукозаписну студію? Зробити це можна і у себе вдома, але тоді якість створюваного матеріалу буде не найкращою. Тому для комерційних цілей доведеться орендувати або побудувати приміщення, яке ідеально підійде під специфіку завдання.


Якщо ви не працювали в цій сфері, запросіть проектувальника студій, який вже має певний досвід. Він зможе вам допомогти як з вибором приміщення, так і з подальшим дизайном. Місце, в якому розташовуватиметься студія, не повинно перебувати в галасливій частині міста. Краще вибрати спальний район, передмістя, або навіть прилегле село.


Бажано, щоб будівля була цегляною. Не варто знімати приміщення на високих поверхах. Мінуси полягають у тому, що з 'являться додаткові витрати на звукоізоляцію і заземлення. Перший поверх або напівпідвальне приміщення - найкраще рішення.

Наступний крок - гарне заземлення і підведення електрики. Електричну проводку в старому приміщенні бажано повністю замінити. Це убезпечить вас від коротких замикань і непередбачених пробоїв, які можуть призвести до серйозного псування недешевого обладнання, зупинки роботи студії та непередбаченого ремонту. Приміщення має бути добре звукоізольоване, без сильної акустики всередині. Щоб ізолювати студію, на підлогу стелють килими, стіни оббивають килимом, затором або поролоном. Але не варто забувати і про естетику. Пам 'ятайте, що музиканти повинні відчувати себе в студії досить комфортно, тому зовнішній вигляд важливий. Потім - закупівля необхідного обладнання. Для того щоб випускати якісний продукт, на обладнанні краще не економити. Вам знадобиться: мікшерна консоль або мікшерний пульт, кілька мікрофонів на стійці, програмне забезпечення, звукова карта, студійні монітори, навушники. Якщо ви не професіонал, то при виборі обов 'язково порадьтеся з таким, інакше ви ризикуєте придбати не зовсім відповідну техніку. Для повноцінної роботи студії потрібен наступний персонал: звукорежисер, звукооператор, аранжувальник. Звукооператор працює над мікшируванням і контролює рівень звуку. Аранжувальник потрібен для того, щоб підібрати ритм мелодії, її тембр, можливо навіть змінити основне звучання. Звукорежисер займається тим, що проводить пробні записи. Його обов 'язки - контроль звукозапису і монтаж звуку. В результаті його роботи виходить остаточний варіант фонограми. І останній, але теж важливий момент - облаштування кімнати відпочинку. Подбайте про те, щоб у кімнаті стояли м 'які меблі, чайник. У музикантів не повинно виникати проблем, якщо вони раптом захочуть перекусити, випити кави або просто відпочити. Організуйте комфортний санвузол. Влаштуйте невелику рекламну кампанію у відповідних колах. І ваша студія в найближчому майбутньому почне приносити прибуток.