Що брокери називають короткою і довгою позицією

Що брокери називають короткою і довгою позицією

Суть торгівлі на фінансових ринках полягає в отриманні прибутку на різниці між ціною купівлі та ціною продажу. При цьому, грати можна на підвищення акцій або валюти, відкриваючи довгу позицію (long), так і на зниження, відкриваючи коротку позицію (short).

Що таке довга позиція

Принцип відкриття довгих позицій ("long position" "або просто" "long") трейдером полягає в наступному: "Купуй дешевше, продавай дорожче". В даному випадку трейдер заробляє на різниці (маржі) між ціною купівлі та продажу, тобто він купує валюту або акції дешево, а продає - за вищою ціною.


Приклад довгої позиції: ви купуєте на початку місяця акції по 100 р. (відкриваєте позицію), а в кінці продаєте за 120 р. (закриваєте позицію). Таким чином, прибуток склав 20 р. з однієї акції.

Сенс цієї інвестиційної стратегії виражається як "купи і тримай". Відкриваються такі позиції при прогнозованому зростанні ринку в перспективі і вірі інвестора в зростання вартості цінного паперу. У разі якщо прогнози трейдера не виправдаються, він отримує збиток.

Для відкриття довгої позиції брокеру дається ордер "buy", а для закриття - ордер "sell". Власників довгих позицій називають "биками". Довгі позиції використовується на фінансовому ринку набагато частіше, ніж короткі.

Що таке коротка позиція

Короткі позиції ("" short position "" або просто "" short "") трейдер відкриває в розрахунку отримання прибутку на падінні котирувань. На відміну від довгих позицій, в даному випадку процес купівлі та продажу поміняно в часі (змінено ордери купівлі та продажу). Такі позиції відкриваються у разі якщо трейдер прогнозує падіння акцій, тобто він бере акції в борг у брокера і продає їх (це називається "" sell short "") за поточною ціною, а в подальшому купує акції за зниженою ціною і віддає їх брокеру в рахунок боргу (тобто закриває коротку позицію - "cover short sell" Цінова різниця залишається у нього у вигляді прибутку.

Приклад короткої позиції: ви берете акції у брокера в борг і продаєте їх за поточною ринковою ціною - 120 р., далі акції починають падати в ціні і ви купуєте їх по 100 р., віддаєте брокеру борг і отримуєте прибуток у розмірі 20 р. за акцію.

Тому іншою назвою короткої позиції є продаж акцій без покриття, вона дозволяє отримувати прибуток на падінні акцій. Про таких трейдерів кажуть, що "він шортив" або "він в короткій позиції", а власників коротких позицій називають "ведмедями". За законом займати коротку позицію можуть тільки кваліфіковані інвестори. Варто враховувати, що якщо у випадку з довгими позиціями прибуток необмежений, то при коротких - він не може становити більше 100%, тому що акція не може коштувати менше нуля. Але з іншого боку, збитки по короткій позиції також обмежені цими рамками. Короткі позиції є більш ризиковою стратегією, тому що фондовий ринок є зростаючим в довгостроковій перспективі.