Як зробити зварювальний апарат своїми руками

Як зробити зварювальний апарат своїми руками

Радіолюбителі цікавляться не тільки транзисторами, конденсаторами і мікросхемами. Вони часто потребують такого пристрою, як зварювальний апарат. Його досить просто зібрати своїми руками. Зазначимо, промислові зварювальні апарати мають великий розмір і вагу.

Інструкція

1. Багато людей цікавиться переносним зварювальним апаратом, зібраним . Такий апарат важить лише 26 кілограмів. Промислові апарати потребують живлячої напруги, рівної 380В. Це досить незручно, а також небезпечно. Вага зварювального апарату в основному залежить від ваги трансформатора з Ш-подібним сердечником.своїмируками


2. Для виготовлення зварювального апарату потрібно взяти два сердечника від лабораторного автотрансформатора/ЛАТР/. Зазначимо, сердечник у нього круглий і схожий на сталеву стрічку, яка утворює сердечник. Дірка бублика повинна стати більше. Тепер у неї легко можна помістити первинну обмотку трансформатора.

3. Для того щоб площа перерізу залишалася незмінною, необхідно перед тим, як встановлювати обмотку, зняту частину сталевої стрічки намотати на зовнішню сторону серцевого бублика. Провід для обмоток необхідно підбирати з розрахунку, що струм зварювання дорівнює 80 А. Таким чином можна виробляти зварювання триміліметровим електродом. У підсумку виходить досить компактний і легкий зварювальний апарат.

4. Далі необхідно домогтися того, щоб відбувалося плавне регулювання зварювального струму. Для цієї мети необхідно змінювати вторинну напругу. У промислових зварювальних апаратах регулювання напруги здійснюється досить грубо, ступінчато, перемиканням обмоток. Для регулювання зварювального струму ніжно встановити на зварювальний апарат схему випрямлення напруги. На виході апарату буде випрямлена регульована напруга, до 50 В. Ці дані дозволяють використовувати апарат для зарядки акумуляторів.