Як зберігати зимові речі

Як зберігати зимові речі

Правильні умови зберігання взуття та одягу дозволяють захистити їх від впливу температури, вологості та комах. Таким чином, подбавши про зимові речі після закінчення сезону, ви можете продовжити термін їх служби на довгі роки.

Інструкція

1. Перед тим як прибрати річ на зберігання, приведіть її до ладу: видаліть бруд, при необхідності випрайте і висушіть. Залежно від типу та матеріалу кожен предмет потребує особливих засобів чищення. Невеликі забруднення на шубі протріть тампоном, змоченим у спирті. Сильні забруднення видаляються підігрітими на сковороді відрубями: посипте кілька разів і зметіть. Для кольорового каракуля замініть відруби на житнє або вівсяне борошно. Для білого хутра використовуйте карбонат магнію і бензин: нанесіть на пляму і почистіть порошок щіткою. Дублянки чистіть спеціальними щітками для замші, з використанням розчину мила і невеликої кількості нашатиря. Пуховик з гусиного або качиного пера теж потрібно випрати. Налаштуйте бережний режим та мінімальну температуру. Сушіть пуховик на плечиках, під сонячними променями або біля радіатора. Після закінчення сушіння переверніть його і струсіть, щоб розправити пух.


2. Повісьте одяг на широкі плечі. Бажано накрити її полотняним мішком, щоб захистити від зовнішніх впливів. Водночас збережеться доступ кисню, тому річ не втратить зовнішній вигляд.

3. У кишені одягу покладіть засіб від комах. При бажанні купівельний засіб замініть на саші з квітами або гілочками сухої герані, лаванди, полині, сушені корочки апельсина або шматок запашного мила. Сильний запах відлякує моль, і ваш одяг залишиться недоторканним.

4. Рукавички теж вимагають прання. Використовуйте для шкіри теплу воду і мильний розчин, при полосканні додайте трохи гліцерину. Кольорова шкіра відчищається хлібним м 'якішем, а замша - нашатирем. Віджимайте рукавички через рушник і сушіть при кімнатній температурі. Після сушіння розправте і покладіть рукавички на рівну поверхню або повісьте на плечики.

5. Взуття вимийте зовні під струменем теплої води, змажте тонким шаром спеціального крему. Поставте підсушитися. Продезінфікуйте взуття: покладіть у кожен черевик ватний тампон, змочений оцтою есенцією, а взуття помістіть у поліетиленовий пакет і щільно зав 'яжіть. Через 10-12 годин дістаньте черевики. Вставте в миски грудки з паперу (наприклад, газетної), щоб при зберіганні шкіра не сіла і не деформувалася. Покладіть в коробки і приберіть.