Як вибрати гарну дриль

Як вибрати гарну дриль

Приступаючи до ремонтних робіт вперше, чоловіки, а іноді навіть жінки, починають підбирати відповідні інструменти для тих чи інших робіт. Спочатку вони запозичують інвентар у друзів або сусідів, але згодом розуміють, що основний інструмент, який найчастіше може знадобитися, краще мати свій. Одним з таких пристосувань є дриль - зручний і практичний інструмент, призначений для висвічування отворів у будь-якому матеріалі. Застосовують її в багатьох роботах, а саме в будівельних, побутових, шліфувальних та інших моментах при роботі з багатьма матеріалами.


Дрель: основні характеристики

Потужність дрилі

 • Це один з головних параметрів такого типу інструмента. Від його характеристик залежить час роботи і термін служби дріли. У цьому випадку потрібно чітко визначитися для яких цілей знадобиться інструмент.
 • Зазвичай для домашнього використання вибирають апарати з невеликою потужністю, близько 500 - 800 Вт. Інструмент такої сили ідеально підійде, щоб пробурити стіну або замішати розчин.
 • Середня потужність також добре підійде в роботах зі складання меблів, наприклад, швидко прикрутити саморез або ряд шурупів.
 • Для більш трудомісткої роботи потрібно вибирати агрегати помічніше, вже від 1000 Вт і вище.

Частота обертання осі дріли

 • Кількість і швидкість обертів безпосередньо залежить від потужності приладу. Чим вона вища, тим швидше і охайніше вийде отвір.
 • Говорячи про шліфувальні і полірувальні роботи, висока швидкість тут вже не так необхідна. У побутовому застосуванні для завинчиванья шурупа або самореза досить буде швидкості в 400 - 500 обертів на хвилину.

Діаметр звірення дрелі

Цей параметр повинен бути вказаний у технічному паспорті інструмента. Мінімальний діаметр становить 0,6 см, а максимальний - 25 см.


Регулятори швидкості дріли

Це вкрай корисна характеристика дрелі. При звіренні краще використовувати високу швидкість, а для закручування і викручування шурупів, так щоб не нашкодити собі, підійде швидкість на повільних обертах, адже в момент загвинчування саморезу він має властивість зісковзувати і нахилятися. Тому кнопка пуску реагує на найменше натискання. Якщо тиснути на неї максимально швидкість збільшується і навпаки, якщо приспускати, вона зменшується.

Фіксатори дрелі

При тривалій роботі - це дуже зручна функція. Можна зафіксувати швидкість і продовжувати працювати, не напружуючи при цьому руку.

Додаткові параметри дрілів

Кожен виробник намагається винайти додаткові функції для більш комфортної роботи і залучення клієнта. Це може стосуватися, наприклад, підсвічування приладу, регулювання патрона, набору запасних акумуляторів, плавного пуску та інших параметрів для комфортної роботи дреллю окремої марки.

Принципи підбору дрелі

 • Час, коли дриль була ручна і швидкість її безпосередньо залежала від витривалості і проворності майстра, який крутить ручку, давно минув. На зміну ручним інструментам прийшла дриль електрична на акумуляторі.
 • У наш час існує 7 видів приладів подібного типу з різним функціональним набором. З цієї чималої кількості дрілів потрібно вибрати ту, яка підходить саме під ваші потреби.
 • Для початку, потрібно визначитися, для яких цілей потрібен такий інструмент, і в яких роботах ви його будете використовувати. Адже вибравши і купивши за чималі гроші професійну дриль для закручування шурупів, скористатися нею всього 2 - 3 рази не має ніякого сенсу. Для таких рідкісних випадків достатньо мати класичний ручний інструмент. І навпаки, майстер-початківець, який буде застосовувати дриль у професійній сфері щодня, при цьому заощадивши і купивши інструмент простіше, ризикує його регулярно ремонтувати, зупиняючи при цьому робочий процес.
 • Будівельні інструменти прийнято розділяти на професійні та побутові. Перші призначені для активного і регулярного використання, вони на порядок важчі і володіють ударопрочним корпусом. Ціна такого інструменту подвійно перевищує вартість більш простого побутового приладу.
 • Дрилі домашнього зразка призначені для використання в побуті. Найчастіше вони простіше влаштовані, більш легкі, практичні і зручні у використанні сучасними господарями. Звичайно, вартість їх на порядок нижче, але приступивши до вибору дрилі, не варто забувати, що скупий платить двічі. Навіть вибравши до купівлі побутову дриль, не варто економити, адже вона повинна прослужити вам чимало років.

Види дрілів

Класична побутова дриль

 • Такий інструмент - це найпростіший і універсальний варіант робочого приладу для господарства. Використовується він для висвічування отворів у простих матеріалах, закручування саморізів, навішування картин і фотографій, виготовлення табуретів та інших побутових питань на швидку руку. У комплекті має бути достатня кількість зверл.
 • Потрібно враховувати, що така дриль не володіє особливою мобільністю, оскільки працює тільки від мережі, тому при покупці звертайте увагу на довжину дроту. Також під час роботи потрібно робити регулярні перерви приблизно на 15 - 20 хвилин, щоб не перегрівати інструмент.
 • Працювати класична дриль може приблизно 4 години на день. Така невелика кількість часу безперервної роботи пояснюється тим, що побутові дрилі оснащені малою потужністю і матеріалом корпусу не одним з найміцніших.

Дріль на акумуляторі

 • Такий інструмент вкрай зручно купувати для дачників, де багато доводиться працювати в саду, на ділянці, скрізь, де провід не може дотягнутися: на арці для рослин, що в 'ються, для побудови даху, для спорудження лавок альтанки та інших справ на ділянці. Крім того, великим плюсом в даній моделі є саме свобода в роботі, адже бездротова дриль дуже мобільна і відмінно підходить навіть для мандрівників.
 • Яку ж краще вибрати акумуляторну дриль? Фахівці рекомендують звернути особливу увагу на потужність акумулятора, від нього залежить, наскільки довго зможе працювати інструмент. А краще при придбанні цього приладу відразу купити додатковий акумулятор, так як вони не особливо довговічні. Для тривалої і безперервної роботи однієї батареї буде точно недостатньо. Крім того, потрібно враховувати, що, як правило, потужність подібного плану дрілів невисока, підходить для звірення не надто жорстких матеріалів.

Дрель-шуруперт

 • Цей прилад дуже зручний у домашньому використанні. Вона стане незамінним помічником при збірці меблів, закручуванні та викручуванні саморізів на плінтусах, та інших поверхнях.
 • Шуруперт може працювати як від батареї, так і від мережі. При виборі акумуляторної дрилі шуруперта, щоб не задаватися питанням, яку саме купити, фахівці рекомендують брати з регулятором швидкості, який допомагає встановити режим при певних роботах. Наприклад, при закручуванні саморезу краще на початковому етапі швидкість зробити повільніше, щоб не нашкодити пальцям, так як йому властиво нахилятися в різні боки, а вже потім, коли шуруп ввинтиться в матеріал на 20%, поступово збільшувати режим оборотів.
 • При виборі електричної дрилі потрібно звернути увагу на довжину дроту, але зате вона зможе довше працювати в безперервному режимі.

Дрель-міксер

 • Це класична дриль, що легко перетворюється на будівельний міксер.
 • Її особливістю є наявність спеціальної опорної рукояти, яка призначена в основному для будівельних робіт, наприклад, замішування бетону, розчинів, фарб та інших сумішей, об 'ємом не більше 10 л.
 • Потужність такого інструменту зазвичай невисока, але зате працювати він може досить довго не перегріваючись. Крім цього, така дриль виконує ті ж функції, що і звичайна, тобто зробити отвір в матеріалі різної жорсткості їй під силу, потрібно тільки змінити насадку.

Кутова дриль

 • Часто під час будівельних або ремонтних робіт буває важко потрапити у важкодоступні місця, особливо це стосується складання меблів.
 • Для зручності в таких ситуаціях винайшли спеціальну кутову дриль. З її допомогою можна потрапити в найважкодоступніші ділянки роботи.
 • Сам інструмент має невелику потужність і має вузьку спеціалізацію. Він оснащений кутовим редуктором, тому обертовий вал розташований перпендикулярно до корпусу дрилі.
 • Купувати таку дриль не завжди рентабельно. Краще купити звичайний прилад зі спеціальною кутовою насадкою, яка вдягається на прямий інструмент.

Ударна дриль

 • Однією з найбільш ґрунтовних, потужних і важких дрілів з усіх перерахованих є саме ударний інструмент. Він належить до будівельних приладів професійного зразка.
 • Дріль використовується для обробки в основному з твердими матеріалами. Принцип роботи її полягає в тому, що вісь інструменту не тільки обертається, а й створює поштовхи вгору - вниз, виконуючи тим самим удари невеликої амплітуди. Цей підхід необхідний для таких робіт, як скоблення плитки, пророблення отворів у бетоні, цеглі. Подібні роботи можна порівняти з бурінням свердловин.
 • Яку ж підібрати ударну дриль? В основному головним фактором тут є потужність, чим вище вона, тим і продуктивність буде результативніше. І звичайно, треба звернути увагу на якість матеріалу і захист інструменту.

Перфоратор

Він є царем усіх дрілів, це вже висококваліфікований, професійний інструмент. Призначений він для звірення отворів у бетоні, цеглі та камені. Його робота - довбати. Дуже потужний і великоваговий прилад. Використовують його в основному професійні будівельники.

 Дрелі для різних завдань: відмінності

Підберемо дриль під різні роботи, слідуючи наступним характеристикам.

Дріль для дачі

 • Яку з перерахованих дрілів краще вибрати для дачі? Варіантів тут достатньо.
 • Якщо ви хочете її використовувати для простих робіт, то підійде класична дриль або шуруперт. Обидва види дрілів укомплектовані великою кількістю сверл.
 • Краще підібрати модель з потужним акумулятором, адже трудячись в саду, провід не завжди дістане до певної ділянки. У таких роботах потрібна мобільність.
 • А вже для більш ґрунтовних заходів, наприклад, зміцнення даху і побудови альтанки підійде ударна дриль або перфоратор.

Дрель для дому

 • Яку вибрати дриль для дому? Тут підійде неабиякий інструмент або шуруперт з різними насадками і сверлами.
 • Буває вдома і під час ремонту потрібно просверлити отвір у бетонній стінці або цегляній кладці, і якщо у вас є навички в роботі з таким приладом, то варіант з перфоратором або ударною дреллю вам підійде якнайкраще. Тільки в таких цілях краще підібрати такого типу інструмент із середньою потужністю.

Дрель для будівництва

Яку добру дриль підібрати для будівельних робіт? Залежно від типу і фронту завдань, фахівець, що розбирається в своїй справі, і сам здатний підібрати апарат по необхідності. Можна сказати, що в основному будівельники працюють з потужними ударними дрілями або перфораторами, де ціна говорить сама за себе.


Марки дрілів: етапи підбору

 • Важливо вибираючи дриль звернути увагу на фірму, яка справила інструмент. Найвідомішими і найдорожчими є Metabo, HILTI і DeWalt. Але не забувайте, що купуючи дриль добре знайомої марки, ви ще й платите за бренд. Тому, починаючи пошуки, почніть з вітчизняних виробників, де якість, куди не гірше імпортних, а ціна при цьому нижче мало не в 2 рази.
 • Як же правильно вибрати дриль, адже зайшовши в спеціалізуючий магазин, від кількості моделей можуть розбігтися очі. У першу чергу просимо продавця показати стенд з тими типами дрелів, які вам потрібні, тобто побутові або професійні.
 • Далі, порівнюємо ціни і вибираємо лінійку приладів з більш прийнятною для вас вартістю.
 • Потім, дивимося характеристики і термін гарантії інструменту. І в основному залишається вибір між кількома дрілями. Тут потрібно вже підбирати, так як сказати по красі, дизайну, інструмент, який більше сподобався. І вже розплатившись, з гарантійним талоном задовольнятися своїм поповненням в наборі інструментів.
 • При виборі інструменту випробуйте його, підтримайте в руках, відчуйте вагу дрелі, адже з цим приладом ви працюватиме довгі роки.
 • Комплектація буде залежати від виробника і виду дрилі, але в неї в обов 'язковому порядку повинні входити гарантійний талон та інструкція щодо застосування.

Запобіжні заходи під час роботи з дріллю

 • В особливо запорошених ділянках роботи використовуйте маски та рукавички.
 • Вдайтеся до носіння беруш або антифонів під час роботи. Дриль досить гучний інструмент. Шум досить негативно впливає на здоров 'я людини, викликає почуття нервозності, стомлює і призводить до порушення вестибулярного апарату. Виробники серйозно працюють з тим, щоб зменшити вібрації і шум, але краще убезпечити себе самому.
 • Робіть перерви в роботі на 15 - 20 хвилин. Це дасть можливість не тільки інструменту відпочити, але і вам буде корисно розслабитися після вібраційного навантаження.
 • Зберігайте дриль у недоступному для дитини місці.
 • Слідкуйте за справністю дрелі. Провід повинен завжди бути без порушення ізоляції, також уникайте потрапляння на нього води під час роботи.
 • Доглядайте за приладом, протираючи його від забруднення. Адже дрібнодисперсні частинки, потрапляючи всередину інструменту, можуть привести його в непридатність, а в кращому випадку до ремонту.