Як утеплити каналізацію в приватному будинку

Як утеплити каналізацію в приватному будинку

З необхідністю утеплення каналізаційних труб, як правило, стикаються жителі приватних будинків. Відповісти однозначно, чи потрібно це, неможливо, так як величезну роль тут відіграють використовувана технологія будівництв і кліматичні зони. Незважаючи на це, можна з упевненістю сказати, що утеплення каналізації значно продовжує термін її експлуатації.

Утеплення каналізації робиться, щоб уникнути утворення крижаних заторів і вибуху через перепади температури. Але виникнення таких ситуацій можливе тільки внаслідок неправильного укладання або при виході з ладу очисної споруди. Грамотно укладені труби каналізації не потребують додаткового утеплення. Виняток становлять труби, що мають вихід назовні. Сюди належать місця з 'єднання з лічильниками і насосами.


Утеплити каналізаційні труби нескладно, тому рішенням цього завдання господар приватного будинку може зайнятися самостійно. Для цього можна скористатися кількома способами.

Способи теплоізоляції каналізації

Найпростішим і найдешевшим способом є закопування труб нижче рівня замерзання ґрунту. Але робити це потрібно, враховуючи континентальне розташування, оскільки в кожному місті і передмісті свій рівень промерзання ґрунту. Мінус такого способу захисту каналізаційного трубопроводу полягає в особливій будові ґрунту та наявністю шкідливих речовин і комах, які здатні зруйнувати структуру труб. Крім цього, потрібно брати до уваги необхідність ремонту трубопроводу в разі його прориву. Для того щоб його полагодити, трубу доведеться заново викопувати. Процес цей трудомісткий. До того ж, якщо доведеться її розкопувати повністю, то повторно використовувати таку трубу небажано, отже, знадобиться придбання нової, а це вже зайві витрати. Виходячи з цього, можна зробити висновок, що цей спосіб непрактичний. Другий спосіб утеплення полягає у використанні електричного кабелю, що прокладається вздовж трубопроводу. За рахунок кабелю трубопровід буде в теплі незалежно від температури повітря на вулиці. Мінус даного методу полягає в повній залежності від електроживлення, при його відключенні обігрів труб припиняється.

For heating pipes inside of the pipe layout in addition tee that provides input heating cable.

Третій спосіб захисту каналізаційного трубопроводу полягає в застосуванні відповідних утеплювачів, таких як: - пінопласт- вспінений поліетилен; - керамзит; - утеплювач у вигляді циліндрів.

There are also integrated solutions that consist in using foil as a heat reflector.

Монтаж утеплювача

Сьогодні все частіше для теплоізоляції застосовується утеплювач, виконаний у вигляді циліндрів. Для цього підбираються циліндри, які повинні точно відповідати діаметру труб. Циліндри вдягаються на труби каналізації таким чином, щоб у місцях, де з 'єднуються його краї, утворився перехліст, ширина якого не повинна бути менше 10 см. Стикування країв утеплювача фіксується за допомогою скотчу. У місцях поворотів труби встановлюються фасонні шкаралупи, що мають форму трійника або відведення. Кожен, хто хоче, як можна довше не стикатися з ремонтом каналізації, повинен подбати про її утеплення. Знехтувати цим можуть лише жителі південних регіонів.