Як просверлити отвір у дереві без дрилі

Як просверлити отвір у дереві без дрилі

Щоб випиляти елементи внутрішнього орнаменту, потрібно в деталі зробити отвір і продіти через нього полотно пилки. Якщо під рукою немає спеціальної дрелі, існує кілька інших способів.

Найпростішим способом отримання подібних отворів є використання шилу діаметром від 1 до 3 мм. Шило це легко виготовити з товстої голки або навіть з обрізка рояльного дроту, довжина якого становить приблизно 5 см. Голку або дріт спочатку забивають у шматок дерева твердоліцької породи на половину довжини, з цього дерева згодом робиться ручка. Кінець дроту, що залишився зовні, заточується на 3 або 4 межі. Добре виготовлене шило діє в цьому випадку як сверло, проколюючи деревину, його обертають і воно підрізає і вивертає деревні волокна, а не просто розсуває їх.


Дрель своїми руками

Найкраще підходять для цієї операції малогабаритні ручні дрелі, подобу яких можна виготовити самостійно. Для цього до жорсткої осі, якою може бути сталевий або дерев 'яний стрижень, прив' язується зверху два шнурки і ручка, а знизу - заточений гвоздик. У середині стрижня потрібно закріпити важкий маховик, який буде виконувати роль інерційного акумулятора. Для того щоб привести цю дриль в дію, шнурки вручну накручують на стрижень, а потім, встановивши в потрібне місце гвоздик, натискають на ручку. Стрижень обертається і гвоздик сверлить, тиск на ручку припиняють, коли шнурки повністю розкручуються. Маховик обертається за інерцією і знову накручує їх на стрижень, а потім зупиняється і потрібно знову натискати на ручку. В 'язкі породи деревини такому зверлу можуть не піддатися, оскільки згорло буде пов' язувати і уповільнювати обертання.

Гвинтова дриль своїми руками

Для спорудження гвинтової дрилі добре підійде механізм обертання від дитячого вовчка. Замість патрона добре підходить власник для олівця від циркуля. При опусканні рукою движка з тією ж різьбою гвинтова вісь дрелі починає обертатися. Капелюшок дрілі при такому механізмі дії обов 'язково повинен обертатися на осі вільно. Якщо вовчка під рукою немає, гвинт такої дії можна вигнути самостійно. Для цього знадобиться смужка сталі, один кінець якої потрібно закріпити в лещатах, закріплених на верстаті або на столі, а інший кінець закріпити в ручних лещатах. При обертанні ручних лещат смуга рівномірно скрутиться у гвинт, на який потім насаджується дерев 'яний движок із заздалегідь просвіченим отвором. Для того, щоб при проходженні гвинтової поверхні смужки у движка не виникало труднощів, смужку нагрівають і, проходячи в такому стані по ній рухом, роблять на смужці різьбу. Для виготовлення капелюшка підійде дерев 'яна кулька невеликого розміру, в якій зроблено отвір по діаметру трохи більше ніж діаметр гвинта.