Як почистити перстень з каменем

Як почистити перстень з каменем

Перстень з каменем почистити складніше, ніж просте кільце, оскільки камені можуть зіпсуватися від деяких миючих засобів. Деякі камені не люблять вологості, тому традиційні способи домашньої чистки коштовностей, такі як вимочування, їм не підходять.

Вам знадобиться

  • Ватні палички
  • Одеколон
  • Спирт
  • Бензин
  • Мильний розчин

Інструкція

1. Найпростіший спосіб почистити кільце з каменем, щоб не пошкодити його, це скористатися одеколоном і ватними паличками. Змочіть паличку в одеколоні і акуратно протріть кільце і сам камінь. Якщо забруднення невеликі, то перстень легко очиститься.


2. Старі і складні жирові плями з кільця можна очистити за допомогою спирту. Змочіть у ньому фланелеву ганчірку і акуратно протріть кільце і камінь. Так можна зняти навіть найстаріші забруднення, які не очистити звичайним одеколоном. Але ні в якому разі не занурюйте кільце в спирт або іншу рідину, якщо камінь приклеєний. Велика ймовірність, що клей пошкодиться, і якщо камінь не відвалиться відразу, то може відокремитися потім, а ви цього навіть не помітите.

3. Жирову плівку, яка закріпилася на камені, можна також зняти за допомогою бензину і м 'якої ганчірки.

4. Спосіб очищення залежить також і від рівня твердості самого каменю. Такі камені, як смарагд, берил, діамант, кварц, сапфір, рубін, аквамарин і топаз мають досить великий коефіцієнт твердості, 5 або вище. Якщо на вашому кільці камінь з високою твердістю, то можете використовувати розчин прального порошку. Очищати кільце слід м 'якою тканиною або вітошчю.

5. Якщо коефіцієнт твердості каменю на вашому кільці менше 5, або він вам точно не відомий, то краще не ризикувати. Мити такі камені можна тільки мильним розчином, після чого сповснути, протерти і висушити. До "м 'яких" каменів належать малахіт, апатит, місячний камінь, опал, бірюза та інші.

6. Деякі камені, такі як діаманти, швидко покриваються плямами жиру, тому протирати їх потрібно кожен місяць або частіше. Чисті камені дуже красиво грають променями світла, а каламутні виглядають як біжутерія. Не варто мити каміння господарським милом, оскільки воно псує блиск дорогоцінних металів.

7. Після застосування будь-яких чистячих речовин кільце з каменем потрібно сповуснути водою або протерти вологою тканиною, щоб зняти залишки засобів.