Встановлення дверей: рекомендації фахівців

Встановлення дверей: рекомендації фахівців

Якщо ви робите двері на замовлення, їх установка буде включена у вартість. Але купуючи двері в спеціалізованому магазині, можна заощадити, встановивши їх самостійно, тим більше якщо всі необхідні для цього інструменти у вас є.

Які потрібні інструменти

Для самостійної установки дверей вам потрібен буде:- молоток;


- монтажна піна; - викрутка з набором змінних головок;

- пилка для распиловки; - сверла для высверливания отверстий круглой формы; - удобные струги для подгонки двери под размеры дверного проема;

- відвіса; - малка для побудови та перевірки кутів; - рівень або ватерпас. Вам також може знадобитися шпунт і калівки, якщо потрібно буде виготовити фігурні елементи на деталях, зензубелі і фальцовки.

Підготовчі роботи

Неважливо, чи встановлюєте ви двері в міжкімнатній перегородці або вхідну - роботи слід почати з точних замірів стінового пройому. Врахуйте, що мінімальний зазор між стіною і полотном дверей повинен становити 10-15 мм. Якщо ви в процесі ремонту демонтували старі двері, необхідно ретельно зачистити дверний пройом від залишків монтажної піни та будівельного сміття. Заздалегідь висверліть отвори в цегляній або бетонній стіні в дверному отворі і забийте дерев 'яні чопики або затори, в них будуть кріпитися штирі або вколочуватися цвяхи.

Встановлення дверей під час капітального ремонту проводиться після того, як укладено підлогове покриття, щоб рівень підлоги вже був відомий.

Якщо ви придбали двері в розібраному вигляді, зберіть їх на місці, використовуючи саморізи і цвяхи. У тому випадку, коли дверна коробка куплена в зібраному вигляді, її залишається тільки встановити за місцем.


Основні способи встановлення дверей

Популярним способом є встановлення дверей на наскрізні кріплення. Конструкцію потрібно зібрати, просверлити в ній отвори під замок і петлі, а саму дверну коробку зафіксувати в прорізі за допомогою саморезів. Вирівняйте дверний блок, використовуючи відвіс і рівень, а також дерев 'яні клини, які потрібно вставляти між коробкою і стіною. Усувайте зазори, заливши їх монтажною піною, вона чудово заповнює порожнечі і забезпечує надійну звукоізоляцію. Іншим способом дверну коробку спочатку монтують і вирівнюють, після чого фіксують двері в потрібному положенні за допомогою монтажної піни. Необхідно, щоб пройшло близько доби, щоб вона надійно застигла. Після цього вріжте фурнітуру, зробіть глибинну врізку петель, вона усуне решту щілин і зазорів.

Якщо в приміщенні підвищена вологість, монтажна піна сильно збільшиться в розмірах, тому її надлишки краще видалити відразу після нанесення, щоб дверна коробка не деформувалася.

Ще один спосіб - встановлення дверей зі стрічкою і клинями. Виїмки для замку і петель необхідно підготувати заздалегідь. Вибудьте блоки за допомогою дерев 'яних клин і повісьте створки на тимчасові фіксатори. Прикрутіть саморізами монтажну стрічку до торцевих частин з двох боків, а решту порожнечі заповніть монтажною піною. Але така установка, хоч і дозволяє скоротити час, не дуже практична - створки можуть перекоситися.