Що робити, якщо постійно перегорає лампочка в під 'їзді

Що робити, якщо постійно перегорає лампочка в під 'їзді

Термін служби лампи розжарювання безпосередньо залежить від багатьох факторів, починаючи від якості з 'єднань всіх елементів і закінчуючи стабільністю номінальної напруги в мережі. Щоб запобігти швидкому перегорянню лампочки в під 'їзді, потрібно знати деякі нюанси.

Купили нову лампочку, а вона пропрацювала лише кілька днів? Чому замість заявлених у паспорті 1000 робочих годин насправді виявляється лише 30-40? Можна, звичайно, грішити на адресу виробників, але найчастіше причина такого малого терміну служби лампочок розжарювання криється в елементах, що входять в електричний ланцюг, і умовах експлуатації.


Нестабільність рівня напруги мережі

Цю причину, мабуть, можна назвати однією з найбільш часто поширених. Гостівські еталони повідомляють, що напруга однофазної мережі (220 В) може лежати в межах від 198 до 242 Вольт. По ідеї виробники повинні виготовляти лампи розжарювання, які спокійно могли б працювати під напругою в 220 В.

Однак це далеко не завжди так. Адже якщо для гостівських показників дана цифра є нормою, то для лампочки - критичною. Це пов 'язано з тим, що при підвищених напругах температура вольфрамової нитки може досягати 2300 ° С. А це, в свою чергу, призводить до інтенсивного випаровування вольфраму і до зменшення діаметру вольфрамової нитки. Чим тонше вона стає, тим швидше вона порветься. У нічний час доби електромережа житлового будинку розвантажується, оскільки мало хто використовує в цей час електрику, напруга в мережі підвищується, що призводить до скорочення терміну служби лампочки.

Як боротися з цим

При купівлі лампочки ознайомтеся з показником її номінальної напруги. Купуйте лампочки, розраховані не на 230 В, а на 240-245 В, і тоді вони прослужать вам набагато довше. І навіть якщо у вашому домі в нічні години напруга залишається незмінною (близько 220 В), все одно керуйтеся цією рекомендацією. Пам 'ятайте, що якщо робоча напруга лампочки буде всього на 10% менше номінального, це дозволить збільшити її термін експлуатації відразу в кілька разів. Хорошим виходом із ситуації виступає і установка стабілізатора напруги, який захистить не тільки лампи розжарювання, але і всю домашню побутову техніку від перепадів і збоїв в електромережі. Ще одним способом є встановлення на місце вимикача світлорегулятора, який дозволить плавно регулювати вихідну напругу мережі. Досить поширеним способом продовження терміну служби лампочок виступає установка випрямного діоду або діодного мосту. Тут краще скористатися кремнієвим діодом типу КД 203А, який "змусить" горіти лампи розжарювання в режимі нон-стоп протягом декількох років.