Біля грудничка зник голос: способи лікування

Біля грудничка зник голос: способи лікування

Якщо у немовляти пропав голос, не слід одразу панікувати. Цілком можливо, що недавно малюк сильно кричав і це спровокувало почервоніння голосових зв 'язок. Але в деяких випадках подібна проблема свідчить про наявність інших захворювань. Навіть за відсутності температури слід звернутися до педіатра, який призначить правильне лікування.


Професійний лікар огляне носоглотку, гортань і ротову порожнину дитини в тому випадку, якщо у малюка зник голос, і винесе свій вердикт. У деяких випадках доводиться ще здавати бактеріологічні та інші аналізи. Зазвичай педіатр використовує метод непрямої ларингоскопії, тобто оглядає гортань візуально за допомогою дзеркала.


Безумовно, інтенсивні стреси і плач можуть призвести до того, що у малюка пропаде голос. Якщо лікар виключив можливість інфекційних та інших захворювань, можна спробувати діяти наступним чином - давати дитині більше теплого пиття і періодично проводити інгаляції. З щоденного раціону слід виключити гостру і солону їжу.

В принципі лікар може призначити проведення спеціальних олійних заливок безпосередньо в гортань. Не варто побоюватися подібних заходів.

Якщо ви звикли лікувати себе і свою сім 'ю народними методами, можна спробувати кілька ефективних варіантів. Наприклад, можна змащувати горлечко грудної дитини розчином яблучного оцту (приблизно 20 мл на 150 мл води). Ви повинні змочити в такому розчині ватний тампон і самостійно промазати мигдалини малюка. Також рекомендується вводити спеціальні розчини стерильним шприцом без голки. Наприклад, досить ефективним засобом для зняття почервоніння мигдалин вважається водний розчин з кількома краплями лаванди і евкаліпту (маються на увазі ефірні масла).

Змішайте одну склянку теплого молока з 1 ч.л. соди, 2 ч.л. масла та 2 ч.л. меду. Давайте дитині випивати цілу склянку отриманого засобу раз на день. Подібна суміш дуже позитивно впливає на зв 'язки, пом' якшуючи їх. Також можна в 100 мл води розчинити 4 таблетки "Мукалтіна" і 1 ст.л. настоянки кореня солодкі. Цим снадобьем поїте малюка кожні 2 години за 1 ч. л.На жаль, у багатьох випадках причини пропажі голосу грудничка можуть бути набагато серйознішими. Якщо лікар виявив інфекційне захворювання, він призначить відповідне лікування. Може допомогти використання дитячих спреїв, наприклад "Гексорала" і прийом "Септефрила" - не більше, ніж в день. Також необхідно давати малюку більше пити кип 'яченої водички.

Якщо дитині вже виповнилося шість місяців, допускається вживання значної кількості журавлинних і брусничних морсів, а також компотів із сухофруктів.

Нечасто причинами проблем з голосом стають аномалії розвитку гортані. Йдеться про освіту кісти. Першою ознакою такого захворювання завжди є повна або часткова пропажа голосу. В принципі осиплість голосу у грудничка також може бути спровокована алергічною реакцією на якийсь певний продукт. Особливе побоювання повинні викликати такі симптоми, як висока температура, підвищене потовиділення, плач і важке дихання зі свистом. У подібній ситуації слід негайно звернутися до лікаря-педіатра, а не займатися самолікуванням. Деколи зволікання може загрожувати серйозним наслідкам для вашої дитини.