Який роутер краще: дротової або бездротової

Який роутер краще: дротової або бездротової

Для якісної організації домашньої мережі і підключення до інтернету відразу декількох пристроїв використовується роутер (маршрутизатор). Щоб визначитися з вибором типу роутера потрібно чітко розуміти для яких цілей він буде використовуватися.

Якщо в квартирі або іншому приміщенні встановлені виключно стаціонарні персональні комп 'ютери, достатнім буде дротовий прилад, а якщо необхідно створити wi-fi зону, кращим рішенням стане бездротовий роутер. Просто так порівнювати дротовий і бездротовий роутери не зовсім правильно, адже вони мають різні технічні характеристики і, відповідно, вартість. Тому кожен з пристроїв для якихось конкретних умов може бути кращим.


Призначення маршрутизаторів

Дротовий роутер стане оптимальним рішенням для створення простої локальної мережі персональних комп 'ютерів. Локальна мережа необхідна для організації роботи в маленьких офісах і в будинках, де встановлено кілька ПК. Таким способом можна зручно налаштувати загальний доступ до інформації та пристроїв периферії, наприклад, принтера, факсу, сканера, зовнішнього запам 'ятовуючого пристрою та ін.

Також кожен з цих ПК можна буде підключити до інтернету за наявності такої технічної можливості. Тоді загальний інтернет-трафік, що надається провайдером, буде поділений між усіма комп 'ютерами в локальній мережі. Дротова сполука є більш надійною і стійкою до перешкод і збоїв.

Бездротовий роутер незамінний у разі, коли потрібно створити wi-fi зону. Її наявність актуальна, якщо в приміщенні користуються різними гаджетами і мобільними пристроями з wi-fi приймачем. Наприклад, планшетом, ноутбуком, смартфоном тощо. Всі ці пристрої зможуть підключитися до роутера, а вже через нього отримати вихід в інтернет. Найчастіше такий маршрутизатор, крім антен передавача, має роз 'єми для підключення до нього пристроїв за допомогою кабелю, тому дублює можливості дротового роутера.

Вартість роутерів

Через наявність додаткових елементів, таких як передавач, бездротовий роутер має вищу вартість порівняно зі своїм дротовим аналогом. Тому без явної необхідності немає сенсу переплачувати і купувати wi-fi маршрутизатор. Також варто відмовитися від такого пристрою, якщо інтернет з 'єднання нестабільне або має дуже низьку швидкість, якої явно не вистачить навіть на два комп' ютери. Однак у випадку, коли створення wi-fi зони планується в майбутньому, варто подбати про покупку бездротового роутера заздалегідь. Оскільки він може знадобитися не тільки для виходу в інтернет, а й для створення системи управління оселею за типом "розумний будинок". За допомогою цього пристрою можна налагодити управління різними датчиками, освітленням, опаленням, кондиціонуванням, сигналізацією тощо.

Безпека мережі

Якщо говорити про безпеку, бездротовий роутер виявляється в явному програші. Покриття мережі зазвичай виходить далеко за межі квартири або стандартного приміщення, тому доступ до неї необхідно захищати складним паролем, а іноді і моніторити перелік підключених до такого маршрутизатора пристроїв, щоб упевнитися, що "чужинців" немає. У дротового маршрутизатора все просто: до кожного комп 'ютера, який підключається до нього, підводиться окремий кабель, і несанкціоновано під' єднатися до такої локальної мережі просто неможливо. Перед покупкою роутера слід правильно оцінити свої потреби і вибрати найбільш підходящий за функціями і вартістю пристрій.