Як і чим пофарбувати дерев 'яний будинок

Як і чим пофарбувати дерев 'яний будинок

Стіни дерев 'яного будинку забарвлюють для того, щоб будова могла довше прослужити, а звичайних при експлуатації проблем виникало б менше. Для фарбування слід не тільки вивчити прийоми нанесення фарби на поверхню, а й правильно підібрати червоний склад.

Біля будинків, збудованих з дерева, під впливом атмосферних опадів, прямих променів сонця та інших подразників поверхня стін поступово приходить в непридатність. Щоб якомога довше зберегти стіни в стані, придатному для експлуатації, деревину пофарбовують, обробляють за допомогою спеціальних просочливих речовин. Господарі приватних дерев 'яних будинків воліють займатися фарбуванням самостійно, без залучення допомоги професіоналів.


Як самому пофарбувати дерев 'яний будинок

Перед тим, як пофарбовувати дерев 'яний фасад, треба запастися всім необхідним для роботи. Це ґрунтувальний склад і фарба, валік і малярний пензель, протигрибковий склад, шпатель, розчинник. Важливим етапом у фарбуванні буде підготовка поверхні - при ретельному ставленні до неї ви зможете не тільки поліпшити будинку зовнішній вигляд, але і знизити витрату фарби, а також збільшити термін експлуатації покриття.

Стіни треба якомога ретельніше очистити від пилу і забруднень. Чистити стіни краще за допомогою жорсткої щітки. При ураженні деревини цвіллю або синевою її краще обробити спеціальним захисним складом, а після цього промити водою, використовуючи садовий обприскувач. Почесною ґрунтовкою обробіть капелюшки цвяхів і металеві деталі. Якщо на дереві виявляться потіки смоли, їх слід видалити за допомогою шпателя. Щоб нанести фінішне покриття, використовують масляні та акрилатні фарби, покривні та лісуючі антисептики. Постарайтеся правильно підібрати фарбу для фарбування стіни.

Як вибрати фарбу для дерев 'яного фасаду

На будівельному ринку є безліч типів фарби, добре себе зарекомендували. Спиратися при виборі краще на відомі бренди - при нанесенні покриття з таких матеріалів його не знадобиться оновлювати щороку. Для дерев 'яних фасадів частіше використовують масляні або акрилатні фарби. Вони можуть чудово вбиратися в деревину, стійкі до атмосферних впливів, не дозволяють вологі потрапляти всередину волокон дерева. Через деякий час після нанесення масляні фарби матуються, колір змінюється - особливо це помітно на яскравих і темних відтінках. Акрилатні покриття здатні довго зберігати свій блиск, у них хороша паропроникність, тому дерево зберігає можливість дихати. Фарбування можна виробляти за допомогою валика - так виходить швидше. Але з використанням пензля результат виходить більш якісним. Нанесення фарби здійснювати на висохлий шар грунтівки. Фарбувальні роботи краще проводити при сухій погоді, хмарній, без сильного сонця і вітру. Як антисептичні, так і червоні склади рекомендується наносити в поздовжньому напрямку, ретельно профарбовуючи торці дощок або колод. Ці місця найбільш доступні для вологи, і навіть ґрунтуючий склад на них рекомендується накладати в кілька шарів.